ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3182262
*
nr 318 2262
Spegel
Empirestil, H.51
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 11:36:37
1
100 kr
13/6 12:27:51
2
150 kr
14/6 15:15:21
3
250 kr
14/6 15:28:59
2
250 kr
14/6 15:29:20
2
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
*
Spegel
nr 318 2262
Spegel
Empirestil, H.51
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 11:36:37 | 1 | 100 kr |
13/6 12:27:51 | 2 | 150 kr |
14/6 15:15:21 | 3 | 250 kr |
14/6 15:28:59 | 2 | 250 kr |
14/6 15:29:20 | 2 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57